Pomsta

12. února 2009 v 19:52 |  Moje povídky
Možná časem přejmenuju, ale žádnej jinej název sem zatim nevymyslela. Omlouvám se za chyby. Je to moje druhá povídka tak buďte prosím schovívavý. Tu první sem dám taky ,ale este nevim kdy. Jo a napiste koment ,když si to přečtete ráda bych věděla jestli má cenu pokračovat.

Jau. Moje hlava. A kde to sem? Kde jsou všichni? Vždyť před chvílí tu byla spousta lidí. A proč ležim na zemi? Nedokážu odpovědět, všimnu si však kočky. Jediného živého tvora v celém okolí. Je černá jako uhel a dívá se na mě, jako by mě chtěla zabít. Rychle si tuhle myšlenku radši odepřu. Chci si jí pohladit, ale odběhla k rohu ulice. Půjdu za ní, ostatně stejně nemám nic jiného na práci. Přiblížím se tak na pět metrů od ní a ona se rozběhne zase. Nevím, proč jsem se tak rozhodla. Běžím za ní a nevím kam. To jsem ještě niky neudělala. Vede mě uličkami, kterými jsem nikdy nešla. Hele zastavila se. Je tam nějaké tělo. Nevím, co mám dělat. Přiblížím se. Co to. Néééé! Nééééééé! To není možný. Vidím sama sebe uprostřed louže krve.
,,Haló. Jsi v pořádku. Jsem Nero." Už sem v nebi? Pomyslím si, nade mnou stojí hotovej anděl. ,,Jo sem. Au to byla pecka!" ,,Kam jdeš? "Na to se ale neměl ptát! Nééé. Vzpomínám si jen na tu kočku a nato zkrvavené tělo. Motá se mi hlava. ,,Děje se něco? " Na to už nemůžu odpovědět. Musím pryč odtud. A zbrkle se rozběhnu na druhou stranu. ,,Počkej! "Uslyším za sebou a zmizím za rohem. Nevím, jakým zázrakem sem se ocitla doma, ale sem ráda.
Za ten den se už nic zvláštního nestalo, ale pořád mi nejde do hlavy, co se tam na ulici stalo.
,,Vstávej Kim!" ,,Kolik je hodin?" ,,Půl osmí." ,,Nech mě spát!" ,,Dělej, za chvíli se staví Temari." A sakra škola. Vylítnu z postele rychlostí blesku. Nemůžu nic najít. Prostě den blbec. Crrrrrr. Už je tu, rychle popadnu tašku a jdu otevřít. ,,Dneska nějak pozdě a to si říkala, když se to stalo mně, že tobě se to stát nemůže." ,, No jo trochu sem se přecenila." řekla sem a cítila porážku.
,,Slyšela jsi to, Kim? Přišel nějakej novej kluk a prej pěknej. Holky se o tom bavily, když šli kolem mě do školy. Pane bože to je určitě on!" Ukázala na kluka v riflích a černym tričku. ,,Je úžasnej!" Sakra. Je to on. Ten ze včerejška. Ale né. Jde přímo k nám. ,, Ahoj.
Jak ti je? A můžu se zeptat, jak se jmenuješ? Včera v tý rychlosti se mi to asi vykouřilo z hlavy." ,,Promiň sem Kim a tohle je Temari. Už musíme jít, promiň někdy jindy. Ahoj." ,,Ty se snim znáš a nic si mi neřekla? Jak si mi to mohla udělat!" ,,Ne tak docela Temari. Jo potkala sem ho včera na ulici, ale nic víc. Nepřipadalo mi to důležitý."

Ten týden se už nic zvláštního nestalo. S Temari sme se po dlouhém přesvědčování usmířili. Musela sem ale vyvalit všechno co se stalo. Neřekla sem jí, ale o té kočce. Myslela by si, že sem blázen. Ostatně stačí, když si to myslím já.


,,Tak končíme. Doufám, že si z dnešní hodiny něco pamatujete. Po prázdninách bude písemka." ,,Né. Temari slyšíš to? Písemka a já si zrovna z týhle hodiny pamatuju houby. Jsi nějaká smutná Temari. Stalo se něco?",, Jo. Máma chce, abych s ní jela k příbuznejm.",, Dneska? Ale Temari, to mi nemůžeš udělat.",, Já vím, promiň. Už musím jít. Ahoj." ,,No to je bezva a co já teď budu celej tejden dělat? No každopádně pujdu domů." Usměju se na Temari.


Né. Zase ta kočka. Jak to? Normálně člověk nepotká dvakrát stejnou kočku v tak velkym městě úplně na jinym místě. Ale co, půjdu za ní. Jednou jsem to zkusila tak, proč to nemůžu zkusit znova. Tentokrát mě však dovedla do nějakého parku. Zmizela. Tentokrát nic zvláštního. Nejsem blázen. Pomyslím si a nesmírně se mi uleví. ,,Co tu děláš?" Ozvalse za mnou nějaký hlas. ,,Ptám se znova. Co tu děláš?" Otočil mě nějaký kluk a přitiskl ke stromu. Koukal se mi do očí, jako bych někoho zabila.,, Au. To bolí. " ,,Odpověz. Co tu děláš?",, Nech jí Jamanuto." Ten hlas znám. Ale kdo ?.... Nero. Oči se mi rozzářily štěstím. ,,Ale Jamanuto, že se nestydíš takhle obtěžovat malou holku." Řekl se smíchem jeden z těch tří, co stály za Nerem. To neměl říkat. Konečně mě ale pustil. ,,Jaká malá holka ty malej kluku." Vyrazila sem na něj. Měla sem sto chutí mu jednu vrazit. ,,Nech toho .Kim." řekl Nero a chytil mě za zápěstí. ,,Co tu děláš, Kim?" ,,Vám to říkat nemusím a stejně byste mi nevěřily. Pustil mě!" ,, Ale Nero to nemůžeš. Snad sme se na něčem dohodli. Nebo si už nevzpomínáš." ,,Jamanuto, nemůžeme ale jen tak...." ,,Nemůžeš tak já to udělám za tebe!" Přišel ke mně a znovu mě přitiskl na ten strom. ,,Pusť jí Jamanuto!",, Ne dokud to neřekne." ,,Au. To bolí." ,,Co tu děláš?" ,,Sledovala jsem kočku." Řekla sem naštvaně. ,,Jamanuto neříkal si, že tu byla kočka." Všichni zvážnili a Jamanuto mě pustil. ,,Kde je? A Jak vypadala? Viděla si jí už někdy?" Tolik otázek kuli jedný kočce, to mě nejde do hlavy, řekla jsem si v duchu. ,,Zmizela někde tady." ,,Kenji, Kilimi zkuste se po ní podívat. A ty pokračuj Kim." ,,Byla černá." A…..zase vidím před sebou moje zkrvavené tělo tu kočku. Motá se mi hlava. Asi budu zvracet. Padám dolů. Cítím jak mě někdo chytil a pokládá mě na zem.


Tma všude je tma. ,,Nesmíš nic říct. Nic. Jestli ano najdu si tě. I kdyby si se schovala do nejhustšího lesa, do nejhlubšího oceánu. Pak už nebude úniku a ty dopadneš jako moje sestra." Ten hlas se ještě několik minut smál odporný smích. Škodolibí, smutný, a vládnoucí smích, který mi neumožnil se na nic zeptat.


,,Pane Bože kde.. kde to sem? A kde je N..nero?" ,,Klid Kim. Já ti nestačim?" Zasmál se Jamanuto tichým hlasem, abych to neslišela. ,,Jamanuto, kde to sem? A kde je Nero?" ,,Víš co,za chvíli příde a třeba ti to vysvětlí já nevim jak."


Asi 5 minut bylo takové trapné ticho. Jamanuto vyřezával něco do kůry stromu a já sem myslela na to, co se poslední dobou děje a kde sem teď. ,,Hele Nero. " vykřikl Jamanuto a běžel k němu. ,,Ahoj Kim. Jak se máš?" ,,Dobře." Nero se podíval na Jamanuta a řekl mu že ostatní sou v sadě. ,,Ahoj." zavolal na mě Jamanuto než zmizel.,,Kim řekneš mi o té kočce?" ,,Proč je ta kočka tak důležitá? To není jen tak nějaká kočka žejo, Nero." ,,Hrrrr. Neptej se já ti to říct nemůžu." V tu chvíli mu byl v očích vidět hrozný vztek a touha něco rozbít a schodí ze stolku vázu. ,,Prosím řekni mi o tý kočce Kim." ,,Já…….. nemůžu Nero." V hlavě mi zněl pořád ten hlas, kvůli kterému sem se bála říct jedinou větu o kočce jenž mě pronásledovala. ,,Proč? Proč nemůžeš říct všechno o kočce, která tě sem přivedla." ,,Nemůžu." V očích se mi zaleskli slzy ztrachu. Nevím jestli to byl strach z kočky, hlasu jenž slyšim jenom já nebo z Nera.,, Zabila by mě!" ,pošeptala jsem aby mě nikdo neslyšel. ,,Nebuď směšná, Kim jak by tě mohla zabít nějaká blbá kočka."
To neměl říkat,ale řekl to v obavě už nevím co si mám myslet jednou dělá, že je ta kočka tak důležitá a pak se mě vysmívá. Přála jsem si , aby tu místo něho byl Jamanuto. Ten se aspoň nepřetvařoval. Vyrazila jsem ze dveří. Tohle jsem snášet nemohla. Za dveřmi stál Jamanuto a další kluci. Podívala jsem se na Jamanuta, pak na Nera a s pláčem jsem běžela pryč.


,, Nero, to si asi trochu přehnal." Odvětil Janamuto, když Nero klečel na zemi. ,, Aspoň víme, že je tady. Kaka-shin je tady a jako oběť si vybrala Kim." Mluvil smutně a v očích se mu zableskly slzy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deny *SB co tě má moc moc moc rádo* Deny *SB co tě má moc moc moc rádo* | Web | 12. února 2009 v 20:21 | Reagovat

Twl...ty jsi to sem už dala a já nic nevim...Jak to??? xDDD to je uplně suprový...koukej rychle napsat pokráčko...sem se do toho uplně zažrala! Wow...fakt parádní...a až to tady bude tak koukej dát vědět xDDD

2 Deny *SB co tě má moc moc moc rádo* Deny *SB co tě má moc moc moc rádo* | Web | 13. února 2009 v 17:40 | Reagovat

máš u mě diplom za spřátelení :)

3 endaria endaria | E-mail | Web | 15. dubna 2009 v 0:11 | Reagovat

máš velmi pekné poviedky:)

4 sisi/ctenar sisi/ctenar | Web | 1. září 2009 v 20:23 | Reagovat

nechtěla by jsi opravu? já píšu taky a naučila jsme se to celkem ze začátku jsem na chybxy kašlala ale teď si text sama opravuju a víc na něj dbám takže věřím že bych zvládla i ty tvé pokud máš zájem napiš mi na Kotercova1@seznam.cz nebo blog. :D nejpozději v sobotu odepíšu, zejtra jedem an adapták :D kdo ne :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama