Princové ještě nevymřeli.

28. února 2009 v 22:44 |  Moje povídky
Tak jo dam vam sem jednu povídku. Nebudu lhat nějaky části mi daly hrozně zabrat sem se divila že sem to dokončila. : )

,,Came, poběž. Jak tam můžeš takhle jenom stát? Ten sníh je bezvadnej. Miluju sníh!" křičela radostně Claire na Cama opřeného o zábradlí . ,,Baví se mě na tebe dívat, Claire."Claire si hrála se sněhem, jako malé kotě s klubíčkem. Běhala v něm, rozhazovala ho, chvílemi se do něj svalila a jen tak ležela. ,,Proč si taky neužíváš? Stojíš tam jako pecka." Claire se podívala na Cama a začala se smát. V jejích očích bylo vidět ještě malé dítě. To bylo to, co Cam na Claire miloval. Říkalo se o ní, že je blázen do koní, ale nikdo jí s koněm neviděl, až na Cama. Hrála si s koněm, jako teď se sněhem, s ním a ostatně s každým. A kůň? Byl šťastný, že je s ní. Claire dokázala i ze staršího koně udělat zase hříbě. Jako dokázala probouzet v lidech vzpomínky na dětství. Vzpomínky, ve kterých je člověk šťastný a nemyslí na povrchní problémy lidí. Claire přistoupila k němu a podívala se mu do očí. ,,Came, půjdeme?" V tu chvíli se Cam neudržel už neudržel. Tohle chtěl udělat už dávno. Přiblížil se ke Clair a jemně se dotýkal jejich rtů. Claire nic neříkala jenom se na Cama podívala a usmála se. Ještě chvíli se na Cama mile dívala a pak se rozešla dál po cestě.
Cam šel za ní, jako poslušnej pejsek a přemýšlel o Claire, o tom, jak jí políbil, o její reakci, která Cama zaskočila. Proč nic neřekla? Kdyby mi aspoň naznačila, jestli má cenu o ní uvažovat. Lituju toho, že jsem jí políbil. Pomyslel si Cam. ,,Nikdy nelituj toho, co jsi právě udělal. Dělal jsi to ty a ne někdo jinej." Zavolala Claire do dálky tak, aby to slyšel i Cam pochodující za ní. Claire věděla, co se mu asi honí hlavou a nechtěla ho v tom nechat dlouho plavat. ,,Hele Came, jeskyně. Pojď se tam podívat. Prosím." Cam nechápal, jak se může chovat, jakoby se nic nestalo, ale šel. Chvíli se dívaly na omrzlé stěny a pak se Claire začala dívat na Cama. Dívala se, jako chtěla, aby jí Cam znova políbil. Váhal jestli to má zase udělat, co když ona nebude chtít? Clair se na Cama dívala dál, vyzívala ho, chtěla to, ale nehodlala se snížit k tomu, aby její krok byl ten první. Nikdy to neudělala. Cam si vzpomněl na to co mu řekl před tím. Nikdy nelituj toho, co jsi právě udělal. Dělal jsi to ty a ne někdo jinej. To mu dodalo odvahy a on se k ní přiblížil. Claire natočila hlavu a Cam ji dlouze políbil. Už to nebilo jako předtím, už věděl, že ona to chce taky. Jejich rty se něžně dotýkaly, hrály si spolu. Když se po chvíli od sebe odtrhli Cam chtěl ještě něco říct, ale Claire mu položila prsty na pusu a naznačila mu tak, aby nic neříkal. Pak oba vyšli z jeskyně a šli po cestě dál. Šli beze slova ostatně slova y tu chvíli asi pokazila.
Když došli do vesnice čekal tam na ně nějaký kluk. Claire se mu vrhla kolem krku a dala mu pusu. Bylo na něm vidět, jak je šťastný. Cam si připadal, jako když mu někdo ukradl hračku. Jak se mu mohla Claire takhle vrhnout kolem krku? Cam nechápal proč. Proč se s nim teda líbala, když teď objímá jinýho? Proč? Ten kluk pošeptal Claire něco do ucha. Clair se otočila a ztuhla. Pustila Chrise a postavila se vedle něj. ,,Came není to, jak si myslíš." Řekla Claire zoufale. To ale Cama nezajímalo. Oči se mu zaleskly a on rychle odkráčel někam pryč, nemohl tu zůstat. Bylo to pro něj tak ponižující. ,,Počkej." Volala na něj Claire, ale marně. Cam vnímal jenom svojí chůzi, aby nemusel myslet na to, jak ho tam políbila a objímala ho, ale moc se mu to nedařilo. ,,Claire, asi by si měla jít za nim." Řekl smutně Chris. ,,Ne já za ním nepůjdu. Neudělala sem nic špatnýho. Nebo snad jo?" ,,Ne, neudělala." ,,Tak vidíš. Copak nemůžu objímat vlastního brášku?" 5ekla a z očí jí ztékaly slzy. Clair byla zoufalá měla ho ráda, ale nechtěla za nim jít. Byla paličatá a navíc ona jemu nic neudělala. ,,Půjdeme domů Chrisi?" zeptala se ho se slzami v očích. ,,Klidně jdi, já tu ještě chvíli budu." Claire věděla, že Chris lže, ale nehodlala to řešit.
Cam seděl na lavičce a v hlavě se mu pořád přehrávala ta strašná chvíle, kdy Clair políbila toho kluka. ,, Můžu s tebou mluvit?" ozvalo se za jeho zády. Rychle se otočil. ,,Ty?" Cam se otočil zpátky a díval se do země. ,,Víš já a Clair" ,, Dost." Zarazil ho Cam. ,,Já vim co vy. Prostě se máte rádi a já vám půjdu z cesty. Ostatně to přece chceš ne?" ,,Tak podívej se. Jo mám Clair rád, ale jako sestru." ,,Co..co že? Takže ty a Clair jste" ,,Sourozenci." řekl s úsměvem Chris. ,,Já sem blbej." Vyhrkl ze sebe Cam. ,,Co jí teď řeknu? Jak se jí mám jen omluvit?" ,,Něco vymyslíme neboj."
Clair ležela na posteli a plakala, když v tom jí na okno dopadlo pár malých kamínků. Šla se podívat a co neviděla. Seděl tam na koni….Cam? Já myslela, že se koní bojí. Clair se rozzářili oči. Cam jí začal přednášet báseň.
Pro tebe umřu, když budeš chtít.


Já chtěl bych znova v náručí tě mít.


Kvůli tobě na koně jsem sed.


Jen aby pohled tvůj nebyl jako led.


Do hlouby očí tvých ponořit se smím,


já byl jsem hloupej, teď už to vím.


Já chtěl bych tebe vedle sebe mít,


a ruku něžnou smět ti políbit.


Nikdy jsi ke mně neobrátila záda,


neříkej, že už mě nemáš ráda.


Jestli to řekneš, zabiju se


A můj život pádem z mostu ukončí se.


Clair měla v očích slzy štěstí, smála se, ale obličej měla opuchlí od pláče. Bylo to jako v nějaký pohádce. Štípla se do ruky, jestli se jí to jen nezdá. Nezdá. Sedla si na parapet a Cam přijel blíž k ní. Clair se pomalu spustila ke Camovi do sedla a políbila ho. ,,Miluju tě Came." ,,Já tebe taky Clair." Řekl Cam a něžně Clair utíral slzy. Clair koně mírně pobídla. Jeli někam na zasněženou louku a cestu si sázeli jemnými polibky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deny *SB co tě má moc moc moc rádo* Deny *SB co tě má moc moc moc rádo* | Web | 28. února 2009 v 22:50 | Reagovat

to je skvělýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý fakt že jo...akorát ta básnička  ten konec nejsou vidět, tak to nějak přehoď barvu...fakt dokonalýýýýýýýýýýýýýýýýý

2 Deny *SB co tě má moc moc moc rádo* Deny *SB co tě má moc moc moc rádo* | Web | 1. března 2009 v 12:54 | Reagovat

sem to četla zase znova...to je fakt perfektní xD a nekecám...

3 Jarmila tvoje SB ktore Ta ♥luuubka♥ Jarmila tvoje SB ktore Ta ♥luuubka♥ | Web | 1. března 2009 v 14:52 | Reagovat

suhlasim s Deny.. preco nepises poviedky na objednavku?? ja by bola hned prva  strasne je to krasne :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama