Recenze

9. února 2009 v 17:25 |  Wolfs rain
Připadal vám už někdy spolusedící u baru divný? Natolik divný, abyste si odsedli, případně vyhledali úplně jiné útočiště? Možná jste paranoidní. Možná ten člověk byl masový vrah, nebo třeba vlk.

Hlavním vlčím hrdinou jest mladý Kiba, který se vydal na dlouhou pouť za "květinou" - záhadným to, dívce podobným stvořením, s jehož druhem byli vlci od pradávna spoRecenzejeni a díky kterému se mohou v neposlední řadě dostat do ráje. Okolní svět je totiž všechno jiného jen ne ráj - zbytky lidí přežívají v troskách kdysi velkolepých měst a celá společnost zažívá krizi základních hodnot.

Kiba se, veden instinktem, právě do jednoho takového města nasáklého úpadkem dostává a problémy na sebe nedají dlouho čekat - udělá totiž chybu, když se po ulici prochází volně ve vlčí podobě. Zdejší lid vlka dlouho neviděl a tak ho považují pouze za přerostlého toulavého psa, což mu naštěstí zachrání kožich. Lokální pořádkové síly ho lapí a uvězní v kleci kdesi v kasárnách, odkud pro něj není problém uprchnout.

Do stejného města přivede osud i Tsumeho, který byť je vlkem, pohybuje se mezi lidmi raději v lidské podobě - pomáhá mu to přežít. Je totiž vůdcem pochybného seskupení banditů, kteří se živí přepadáváním ozbrojených transportních vlaků. Jeden takový právě se svou grupou hrdinně přepadl a tak se ve městě zastavuje doplnit zásoby.
Aby toho nebylo málo ve města se potulují ještě další dva vlci. Mladičký Toboe, který přežíval dělaje že je pes a začal, poté co mu umřela stará panička, shánět obživu hlavně v popelnicích. Čtvrtým vlkem je na první pohled lehkomyslný snílek Hige, který díky svému štěstí a úskočnosti přežil doposud každičký trapas.
Sice si to zatím žádný z vlků neuvědomuje, ale jejich osudy budou již brzy spjaty pro dosažení jediného cíle - najít květinu a ráj.

Tajemní aristokraté, jakýsi pozůstatek předapokalyptické společnosti by také rádi do ráje a tak iniciovaly projekt jehož účelem bylo geneticky vypěstovat květinu - což se jim za pomoci nic netušících vědců z řad normálních lidí povedlo. Plod jejich práce - Cheza se nachází právě v tomto městě, což sem podle pachu přivedlo právě Kibu a ostatní vlky, ať už si to připouští nebo ne, také. Do hry ale vstupuje černá ovce z řad aristokratů - lord Darcia, který květinku záhy unáší za účelem oživení své milované Hamony.

Rozjíždí se komplikovaná, občas nejasná jízda o jejíž strhujícím obsahu není pochyb. Čtveřice vlků se po počátečním oťukání provázeném menšími rozkoly vydává pod vedením Kiby pronásledovat Darciu s Chezou. Lidská armáda spolu s vědci najmutými jedním z aristokratů se pokouší o totéž.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gel-chan Gel-chan | Web | 10. října 2009 v 18:03 | Reagovat

Tohle anime mmám ráda jen ten konec .. no musela jsem si ho nechat vysvětlit .. moc kawai anime :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama