Jednou mě budeš milovat 4(Bob a Dave)

20. prosince 2009 v 19:50 |  Moje povídky
Tak ahoj. :) sem zase tady. to jste rádi co?... No jsem tu jenom naskok, dát vám sem...no dneska trošku kratší... povídku. Tak si jí dstatečně užijte. :)
Dave se na mě jen podíval, pokrčil rameny a odešel. To ho tam jako nechá s ním? Chvíli jsem stál na místě a koukal, jestli mám jít za ním. Šeptání ve třídě na Richův účet sem neřešil. Najednou mi někdo položil ruku na rameno a já se otočil. Stála tam Catrine.
,,Neboj, Bobe, on mu nic neudělá." Usmála se na mě Catrine.
,,A jak si tím můžeš být tak jistá? … Už takhle toho udělal víc než dost."
,,Máš pravdu, udělal hodně věcí, které mohl udělat lépe, ale má Riche rád." Vysvětlovala mi Catrine.
,,Že to dává pěkně najevo." Usmál jsem se ironicky. Copak je Josh s prominutím takovej idiot, aby když má Riche rád, mu dělal takový naschvály?
,, No víš, Bobe, vy s Davem si to taky nedáváte moc najevo, přitom se máte rádi." Mrkla na mě Catrine.
,,Co? … To jako, že … Ty si myslíš, že já a ..." Chytnul jsem další záchvat smíchu, copak ona si myslí, že já a Dave spolu … Ne já nemůžu, takovouhle pitomost ještě nikdo neřekl a to že jsou Rich s Massií velký konkurenti. Podíval jsem se na Catrin, která na své tváři měla pořád ten jistý vševědoucí úsměv.
,,Přemejšlej o tom, Bobe." Pokývala hlavou směrem k Davovi a pak odešla.

Posadil jsem se vedle Dava, vzal si sešit i když teď už se toho moc nenaučím a začetl se do látky, ze které máme psát písemku.
,,Čemu jsi se tak smál?" Zeptal se najednou Dave.
,,Co přesně myslíš?" Zeptal sem se nechápavě. Opravdu nevím, který můj výbuch smíchu má zrovna na mysli.
,,S Catrin..." Upřesnil.
,,Jo aha." usmál jsem se. ,,No ničemu."
,,Tak nic no, mi to neříkej. Já to vědět nemusím!" Vybuchl mírně Dave. Co to do něj dneska vjelo?
,,Ježíš ty vypadáš, jako nějaká neúprosná baba, která ..." Zarazil jsem se. Ne dobře to se mi jen zdá,on nemůže přeci...
,,Která co?" Dožadoval se Dave odpovědi.
,,Která žárlí." Vyrazil jsem ze sebe. Blbost! Domýšlím si věci, který nejsou pravda. Dave se trochu zarazil a pak se začal chechtat.
,,Jako a na koho bych měl žárlit? Na Catrine třeba ne?" Vydal ze sebe mezi smíchem.
,,Nevím, ale tvářil ses tak." Dodal jsem na oko uraženě a společně jsme se tomu začali smát.
Zazvonilo se a já se začal modlit, aby mi to dneska vyšlo a já nedostal zase kouli. To pak abych věčně poslouchal, jak se flákám, neučím se a věčně běhám po venku. Podle mě by měli bejt rádi, že vůbec běhám a nesedím jen doma.
Chvíli jsem seděl a koukal z okna, než mi před nos přistál papír s písemkou. Podíval jsem se zoufale na Dava, protože mě bylo jasný, že to zase projedu, ale ten jen pokrčil rameny a oplatil mi pohled. Přiznám se … nejsem zas až tak tupej a některý otázky jsem věděl, ale řekněte mi prosím vás, jak mám třeba vědět, kdy nějakej Portugalec Fernando Magalhaes vedl španělskou výpravu? Otázku kam bych ještě pochopil, ale kdy? To jí tam rovnou můžu napsat, že to bylo už dávno a že ona, jestli to zažila tak smekám klobouk a prohlásím jí za upíra, jelikož jenom ty žijí věčně. No hold někdo nepotřebuje vědět kdo, co, kdy, kde, s kým dělal. Posledních patnáct minut před zvoněním jsem jen tak seděl a přemýšlel. No tomu se tak říct nedá, spíž jsem jenom tak koukal do blba.
,,Tak co? Jak si to napsal?" Zeptal se mě o přestávce Dave.
,,No .. tak nějak jako vždycky." Hodil jsem na něj takovej ten výraz ,ale já se učil´a pokrčil jsem rameny.
,,Se nemůžeš na to jednou naučit?... Možná by ti to i zvedlo tu známku." Povzdechl si Dave a já radši změnil téma.
,,Hele myslíš, že Rich se vrátí do třídy?" Zeptal jsem se.
,,To fakt nevím, ale vzhledem k tomu, že tady má ještě věci, tak bude asi muset." Usmál se na mě Dave a pak dodal. ,,Pokud se mu je samozřejmě nerozhodneme odnést." Mrkl na mě. Vzal jsem tašku s mikinou a vyrazili jsme za Richem.
Pohled který se mě naskytl mě příliš nepotěšil. Rich seděl na zemi a upřeně sledoval podlahu přen sebou. Bylo na něm poznat, že ještě před chvílí brečel. Nevím, jestli kvůli tomu fiasku ve třídě, nebo to způsobil ten rozhovor s Joshem.
,,Richi?" Ozval se Dave opatrně, když se na nás Rich ani nepodíval. Připadal mi, jako by byl snad v nějakém transu.
,,Kterej z vás to byl?" Zeptal se a podíval se na nás zrudlým pohledem a trochu povytáhl koutky nahoru. Teď jsem trochu nechápal, buď se zbláznil Rich a nebo jsem já úplně blbej. Podíval jsem se na Dava, měl sice taky ten nechápavej pohled, ale pak se taky usmál.
,,Já ... nějak sem se neovládl." Řekl a mě začalo svítat. No jo, už to dává smysl. Se taky nemůže vyjadřovat přesněji, jak já mám potom hádat, co se mu zrovna honí hlavou.
,,Prej trochu..." Vyprskl jsem a zpozoroval, jak se Dave lekl. ,,To si měl vidět Richi, jak se do něj Dave pustil. Seřval ho tam před celou třídou a docela ho zesměšnil..." Chtěl jsem mu to celý povyprávět, když mě zarazil.
,,Dave?" Zeptal se. A já se usmál.
,,Jo Dave ... nemůžu na něj bejt pořád naštvenej ne?" Ještě mě to sice moc nepřešlo, ale po dnešku, proč ne. Jak jsem řekl, nemůžu bejt naštvanej věčně.
,,Richi vrátíš se ještě do třídy?" Zeptal se opatrně Dave.
,,Asi jo." Usmál se Rich. Lidi já ho obdivuju, já bych se tedy asi nevrátil. ,,Přeci Joshovi nenechám tu radost."
,,Tak to sem ty tvoje věci tahal zbytečně!" postěžoval jsem si a čekal, až moje hlava schytá další ránu... Nic? … Co se stalo, Dave mě už nepohlavkuje? No tak aspoň pro něco ten den nemluvení s ním byl dobrý.
,,Stejně vám děkuju, že jste je sem vzaly, kdybych se rozhodl jít domů, asi by se mi do třídy zrovna jít nechtělo ... takhle tam musím."
,,Nemusíš. To že Josh debil ví skoro celá třída no teda kromě holek, co po něm šílí a kluků co se mu snažej vyrovnat." Řeknu, přeci tady nenechám tu pochmurnou atmosféru. Jo občas potřebuje povzbudit každý.
,,Takže ve výsledku jsme tu zbyli jen my tři a Catrin." Vydedukuje Rich a trochu se usměje. To mi vždycky musí zkazit pokus o rozptýlení? … Vždy´t je to detail. Povzdechnu si a pak se všichni vracíme do třídy.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Satiras Satiras | 20. prosince 2009 v 20:19 | Reagovat

Díky těším se na další díl Joshe a Rich. Po nich samozřejmě i Dava a Boba doufám, že jejich "poznávání" se bude dál hezky rozvíjet :-D

2 Aylen Aylen | 20. prosince 2009 v 22:01 | Reagovat

Těšim se na pokráčko.

3 Akimi.chan Sbénko Akimi.chan Sbénko | Web | 21. prosince 2009 v 12:27 | Reagovat

super jako vždy! :3..těšim se na další dílek..:)

4 Tannashi-chan-tvoje milované SB ;) Tannashi-chan-tvoje milované SB ;) | Web | 24. prosince 2009 v 16:49 | Reagovat

Ahojky máš u mě dárečky k Vánocům xD tak si je tam vyzvedni xD...

5 Gel-chan Gel-chan | Web | 25. prosince 2009 v 11:16 | Reagovat

Co ti mám na to říct? Jen asi DOKONALOST ^^, miluju tuhle povídku .. uáá už jenom kvůli tomu že je tak reálná xD.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama